Dali smo zaobljubo drevesom in se zavezali, da bomo v letu 2022 posadili 5.000 medovitih dreves. V Kompasu vidimo vsako posamezno drevo, ki je neskončno pomembno, in vidimo gozdove, ki so pljuča zemlje, zato potujemo modro in varujemo zeleno. Vedno smo na pravi poti!
Pošljite nam fotografije dreves, ki jih srečujete na svojih poteh (kompasovodrevo@kompas.si), da bomo skupaj vzgojili prav posebno Kompasovo svetovno drevo.
Svet je lep, varujmo ga!
Skupaj z vami vzgajamo Kompasovo svetovno drevo
Za vsako poslano fotografijo, vam pošljemo simbolično darilce.
Kompas ni le moder
V Kompasu vidimo vsako posamezno drevo, ki je neskončno pomembno, in vidimo gozdove, ki so pljuča zemlje, zato potujemo modro in varujemo zeleno.
Pri projektu “kompasovih5000 sodelujemo z izjemnimi partnerji
www. treecelet.si je last podjetja Hrovat.net d.o.o. Je certificirano in na poslanstvo usmerjeno okoljsko podjetje, ki je bilo ustvarjeno, da pomaga končati krizo povezano z nepotrebnim krčenjem gozdov.
V podjetju pravijo: »To je večje od nas.« Čeprav so do sedaj financirali sajenje na tisoče dreves po vsem svetu, vseeno šele dobro začenjajo. Krčenje gozdov po svetu se pospešuje in zato se potrebuje več ljudi, kot si ti, ljudi, ki se zavzemajo za to spremembo in podpirajo izjemna prizadevanja številnih organizacij.
Pravijo, da bo poslanstvo podjetja končano šele, ko bodo videli zelene gozdove tam, kjer je sedaj opustela zemlja. Do takrat se bodo borili z vsem, kar imajo. »To je veliko večje od nas in ima neposreden vpliv na vsakega izmed nas. Od tega so odvisna naša življenja.«
Slovenski čebelarji se zelo dobro zavedajo pomembnosti ohranjanja čistega in zdravega okolja, saj že vsaka najmanjša sprememba v njem lahko zelo hitro vpliva na naravo, kar med prvimi občutijo čebele in ostali opraševalci. Zaradi tega se je Čebelarska zveza Slovenije (ČZS) odločila, da naredi odločnejši korak in prevzame pobudo za zmanjševanje negativnega vpliva na okolje zaradi toplogrednih plinov, za katere smo vsi odgovorni. Čebelarji že dolga leta spodbujajo sajenje medovitih rastlin preko sodelovanja z občinami. Številne občine so podprle predlog ČZS in ob rojstvu otrok podarjajo staršem medovita drevesa, prav tako pa so vse občine prosili, da svoje parkovne površine pokosijo, ko rože odcvetijo. Želijo, da prihodnje generacije prav tako užijejo vse lepote, ki nam jih nudi Zemlja, zato začenjajo s projektom “Dan sajenja medovitih rastlin«.
Čebelarji gredo odločno od besed k dejanjem!